MENÜ
 • islami düğün

  İslami Düğün Organizasyonları


  Gönlünüzdeki gibi, değerlerimiz hassasiyeti içerisinde fakat düğün atmosferinde, profesyonel ekiplerimizle Türkiye' nin her yerindeyiz.

 • dini sünnet

  Dini Sünnet Düğünü


  Delikanlılarımıza yaşadıkları tüm sıkıntıları unutturan ve iyi ki böyle bir düğünüm olmuş dedirtecek kalite ve güzellikte islami sünnet düğünü organizasyonlarındaki adresiniz oluyoruz.

 • semazenli düğün

  Semâzenli Düğün


  Hz. Mevlâna' nın mirasını taşıyabilen ve semâyı bizlere en iyi sunan profesyonel eğitimci semâzenlerimizle organizasyonlarınıza maneviyat katmaya devam ediyoruz.

“İSTANBUL BEYKOZ İLAHİ VE EZGİ GRUBU”

ŞEYH SIRRI ETHEM EFENDİ KÜLTÜR EVİ AÇILIŞI
Beykoz İlahi ve Ezgi Grubu

İstanbul Beykoz Belediyesi Başkanı Sn. Yücel ÇELİKBİLEK tarafından restore edilen Şehy Sırrı Ethem Efendi Kültür Evi ilahiler, ezgiler ve semâzen gösterileri eşliğinde yeniden açıldı.

Nihâvend Organizasyon sanatçılarından Hakan TAHA' nın solistliğinde gerçekleşen ilahi ve ezgi programı sevilen ilahiler ve ezgilerle katılımcılara manevi bir lezzetle sunuldu.

Sizler de bu ve buna benzer konser, düğün, nişan etkinlikleri gerçekleştirmek istiyorsanız bizlere 02166062586 numaralı telefonumuzdan ya da diğer iletişim tercihleri için BİZE ULAŞIN sayfamızdan ulaşabilirsiniz

Beykoz İlahi ve Ezgi Grubu

Büyük bir kalabalığın ilgisiyle birlikte izlenen semâzen ekibimiz, ilahi ve ezgi grubumuzun okuduğu eserlerle Hz. Mevlâna' nın bizlere bıraktığı mirasın bir gösterisini sergilediler.

Hz. Mevlâna' dan bizlere miras olarak bırakılan Semâ' nın günümüzdeki hali izleyenlerin ilgisini çekti ve neredeyse herkes bu anları kaydetmek için kayıttaydılar. Mâneviyatla dolu kültür evimizin semt sakinleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Nihâvend Organizasyon ilahi ve ezgi grubu ile semâzen ekibi olarak böyle özel açılışların, böyle güzel mekânların insanlığa yapılan hizmetleri arasında olmaktan gurur duyuyoruz.

Beykoz İlahi ve Ezgi Grubu

ŞEYH ETHEM SIRRI EFENDİ KÜLTÜR EVİ HİKÂYESİ

Yalıköy Mahallesi' nde Beykoz Çayırı' nın sınırında, Yalıköy Çayırı Sokağı' nda bulunmaktadır.

İstanbul tekkelerinin dökümünü içeren matbu kaynakların hiçbirisinde adı geçmeyen bu tekkenin, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü' nde bulunan 1341/1925 tarihli Esam-i Tekaya Defteri' nde Rıfat tarikatından Şeyh Ethem Sırrı Efendi tarafından 1261/1845' te yaptırıldığı kayıtlıdır.

Adı geçen şeyhin, tekkenin hazinesinde yer alan Rıfat taçlı mezar taşında da ilk bani ve postnişin olduğu belirtilmiş, sonradan yenilendiği anlaşılan kitabeye vefat tarihi konmamıştır.

Günümüzde büyük ölçüde tadil ediliş bulunan yapının cephesindeki ta'lik hatlı mensur kitabe ise, tekkenin, 1318/1900' de II. Abdülhamid' in darüssade ağalarından Ahmed Abdülgani Ağa tarafından yeniden inşa ettirdiğini belgelemektedir. 1.000 kuruşluk nakit vakfının yanı sıra II. Abdülhamit tarafından beratla ihsan buyurulan Harbiye Nezareti hazinesinden ödenen 500 kuruşluk nizamiyesi vardı. Başka bir vakfı bulunmaktadır. Tekkeyle ilgili nadir kaynaklardan olan Hüseyin Vassaf' ın 1342/1923-24 tarihli Sefine' sinde bu tesis "Beykoz' da Çayır Tekkesi" adı altında İstanbul' daki Rıfaı tekkeleri arasında gösterilmiş, ayin günü (Cumartesi) ve şeyhin adı (Kamil Efendi) kaydedilmiştir.

2016-2017 yılları arasında Beykoz Belediye Başkanı Sn. Yücel ÇELİKBİLEK tarafından restore edilmiştir.

istanbul beykoz ilahi grubu   istanbul beykoz dini organizasyon  istanbul beykoz islami organizasyon  istanbul beykoz ilahi ekibi  istanbul beykoz ezgi grubu  istanbul beykoz ezgi ekibi  istanbul beykoz semazen  istanbul beykoz semazen grubu  istanbul beykoz semazen ekibi  istanbul beykoz tasavvuf grubu  istanbul beykoz tasavvuf ekibi  istanbul beykoz tasavvuf ilahi grubu  istanbul beykoz tasavvuf ilahi ekibi  istanbul beykoz tasavvuf sanatçısı  istanbul beykoz ilahi ezgi grubu  istanbul beykoz türk musiki grubu  istanbul beykoz semazenli düğün  istanbul beykoz semazenli nişan  istanbul beykoz semazenli sünnet  istanbul beykoz dini düğün  istanbul beykoz dini nişan  istanbul beykoz dini sünnet  istanbul beykoz islami düğün  istanbul beykoz islami nişan  istanbul beykoz islami sünnet  istanbul beykoz semazenli ezgi grubu  istanbul beykoz semazenli ilahi grubu  istanbul beykoz ilahi konseri  istanbul beykoz ezgi konseri  istanbul beykoz ezgi sanatçısı  istanbul beykoz ilahi sanatçısı